PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=176461}
6,5 2 064
oceny
6,5 10 1 2064
6,3 3
oceny krytyków
Alicjo, słodka Alicjo
powrót do forum filmu Alicjo, słodka Alicjo

Film generalnie ok, całkiem niezły. Jednak rozczarowała mnie osoba zabójcy. Liczyłem, że to
dziecko zabijało, a tymczasem to stara kobieta pracująca na plebanii...

Pawuloniasty

Koniec jest dwuznaczny jak dla mnie, wyraz twarzy Alice jest z lekka niepokojący. Odebrałam to jako,ze Alice chciała kontynuować te zdrodnie.

ocenił(a) film na 9
nitishia

dokładnie :) zakończenie otwarte wyszło na plus :)

nitishia

Mnie z kolei przyszło do głowy, że zamordowanie Karen było jednak dziełem Alice. Oczywiście wiem, że to nie miałoby większego sensu. Gosposia proboszcza mówi wyraźnie o grzechu rodziców, za który winę ponosi dziecko. Ale zastanawiam się, czemu Karen została uduszona (i spalona), a wszystkich kolejnych morderstw dokonano nożem. No i wyraz twarzy Alice w ostatniej scenie... Ona jednak nie była dobrą dziewczynką :)

Pawuloniasty





Gdzie można pobrać ( z napisami pl ) ?
Lub gdzie obejrzeć ? :)

ocenił(a) film na 7
GotTheLife

Napisy musisz sobie dobrać z zewnątrz. Ja z gryzonia brałem film.

Pawuloniasty

A dokładny adres strony ?

GotTheLife

To taki zwierz, co to trzyma się go czasem w małej klatce! I jedzonko upycha po kieszeniach! Pomyśl, domyśl się, poszukaj.

ocenił(a) film na 8
Pawuloniasty

to że kobieta pracująca na plebanii zabiła ojca Alicji jak i tego grubasa jest jasne ale czy aby na pewno zabiła sioastrę Alicjii i pokaleczyła nożem ciotke Alicji ? . Tego juz bym nie był taki pewien . Wydaje mi sie ze Alicja popełniła te zbrodnie

ocenił(a) film na 8
Pawuloniasty

powód dla którego zabijała kobieta pracująca na p0lebanii to dewocja - fanatyzm religijny - zabiła ojca Alicji gdyz ten sie rozwiódł z matka co przez kościół jest nie za bardzo tolerowane - zabiła grubasa gdyz jego co tu duzo gadac na maksa grzeszył obrzarstwem . natomiast moim zdaniem to Alicja zabiła swoja siostre - powód - zazdrość oraz swoja ciotkę - powód- podłudzanie matki że ta cóka to wcielone zło itd .

maciekb80

Alice nie mogła zabić siostry,bo przecież widzimy że morderca zabiera krzyżyk zabitej.Potem okazuje się,że krzyżyk jest w rękach pani Tredoni.Zresztą po śmierci ojca Alice zostaje wypuszczona z zakładu,bo przy zwłokach ojca znaleziono właśnie krzyżyk Karen.To wszystko wyjaśnia.
Ciotki też nie zaatakowała Alice,ale to tylko mój domysł.Wydaje mi się,że pani Tredoni chciała zabić matkę Alice,ale po prostu się pomyliła.Mogła to być także próba skierowania podejrzeń w stronę Alice.
A co do grubasa,to zginął nie przez obżarstwo,tylko dlatego,że próbując zatrzymać panią Tredoni (biorąc ją za Alice) zdarł jej maskę,tym samym ją rozpoznając.Musiał więc zginąć.
A Alice miała jakieś problemy z psychiką,ale w filmie nie zabijała.A film całkiem udany.

Pawuloniasty

Dokładnie, mialem takie same odczucia- niby zaskoczenie widokiem morderczyni było, ale niezbyt pozytywne. Mialem nadzieję ze Alice zabija, a jakiś głebszy kontekst psychologiczny wyjaśni tego powody. Tymczasem wszystko zrzucili na obłąkaną dewotkę... :/

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones